utorak, 17. maj 2016.

Rektor UDG na XIII Međunarodoj konferenciji, Univerzitet u Lisabonu, Portugal

Rektor Univerziteta Donja Gorica, professor Veselin Vukotić učestvovao je na XIII Međunarodnoj konferenciji na temu  “Svjetska kretanja poslije 2008 & strukturne promjene: ekonomske, političke i eko-društvene promjene – perspektive na novu ekonomsku teoriju” organizovanom od strane Lisabonske škole ekonomije i menadžmenta, Univerziteta u Lisabonu. Ovaj sastanak je organizovan u saradnji sa Univerzitetom u Lisabonu, Univerzitetom u Braziliji, Svjetskom akademijom umjetnosti I nauke, konzorcijumom svjetskih fakulteta i CESA/CSG. Više informacija o događaju moguće je naći u opširnijoj verziji obavještenja.

XIII Konferencija raspravljala je o trenutnoj međunarodnoj situaciji, sa sistemskim stresom koji se odvija svugdje, posebno u Evropi. Snaga međunarodnih finansija i povezanog dominantno teorijskog aparata bio je ključan i vodi do strukturnih promjena širom svijeta.

Dominantnom teorijskom aparatu je bio instrument i što je dovelo do strukturnih promjena Osim toga, pogrešna orijentacija opšte politike ekonomskog upravljanja ima negativan uticaj na rast i distribuciju, kao i na stabilnost. XIII Međunarodni kolokvij stimuliše misao i djelovanje shodno viziji održivog, fer i nepristranog načina rješavanja kritičnih izazova sa kojima se društvo suočava. Moramo ispitati uzroke sadašnjih izazova i mogućnosti kako bi se formulisala integrisana i sveobuhvatna strategija orijentisana ka promociji globalnih promjena.

Više informacija o konferenciji moguće je naći na linku.