nedjelja, 22. februar 2015.

Seminar u okviru projekta: ,,Upgrade of Meat Quality Standards in Montenegro and Exchange of Lessons

Seminar u okviru projekta: ,,Upgrade of Meat Quality Standards in Montenegro and Exchange of Lessons Learned in the Western Balkans,, koji sprovode Ministarstvo poljoprivrede i ruralnog razvoja i Organizacija za hranu i poljoprivredu Ujedinjenih nacija (FAO)će se održati od 25. do 27. februara 2015. u sali S41.Tokom realizacije projekta, osoblje i studenti FPTBHE proći će kroz seriju obuka (teorijski i na terenu).Kao rezultat treninga studenati će imati mogućnost izrade svojih diplomskih i magistarskih radova na teme obuhvaćene projektom. Pored toga, osoblje i studenti FPTBHE biće obučeni u smislu:1. Unapređenja standarda kvaliteta poljoprivrednih proizvoda (od mesa) u Crnoj Gori;2.Približavanja i razumijevanja standarda koji se tiču zaštite geografskog porijekla prehrambenih proizvoda (Geografske oznake i indikacije);3. Potvrde stečenih znanja kroz rad na terenu;4. Različitih oblika saradnje sa proizvođačima, ispitivanje tržišta i pospješivanja dijaloga između predstavnika struke i proizvođača;5. Pružanja stručne pomoći i savjeta proizvođačima tradicionalnih prehrambenih proizvoda.U prilogu se nalazi agenda seminara.