srijeda, 18. jun 2014.

Sporazum o saradnji: UDG- Sveučilište Jurja Dobrile Pula

U četvrtak 05.06.2014. godine UDG je bio domaćin delegacije sa Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli, sa kojom je potpisan sporazum o poslovno tehničkoj saradnji.

Planirana je saradnja po osnovu osnivanja novog studijskog programa na UDG-u, Fakulteta za kulturu i turizam, razmjene studenata i akademskog  osoblja, organizacije i učešća na Ljetnjim školama, razmjene iskustava i znanja po osnovu organizacije događaja, međunarodnih konferencija, kao i projekata.

Cilj osnivanja Fakulteta za kulturu i turizam jeste predstavljanje našeg kulturnog nasljeđa Crnogorskim turistima, kao i upotpunjavanje jednog dijela tržišta veoma značajnog Crnoj Gori. Ovaj fakultet će studentima dati mogućnost da ispolje svoju kreativnost, preduzetnost i inicijalnost.

Potpisivanje ovog sporazuma je veoma značajno za UDG zato što se radi o univerzitetu iz Hrvatske, koja je članica EU. Međunarno iskustvo i veze kolega sa Sveučilišta u Puli je u mnogome pomoglo UDG prilikom osnovanja novog fakulteta, koji će svoje prve studente upisati već krajem jula mjeseca.