subota, 16. oktobar 2021.

Stipendije „Best of South-East“

Otvoren je konkurs za stipendije u programu „Best of South-East“ („Najbolji iz jugoistočne Evrope“), namijenjen studentima završne godine osnovnih studija i postdiplomcima sa akreditovanih univerziteta iz Crne Gore, Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Slovenije, Sjeverne Makedonije i Srbije, kao i studentima iz ovih država koji već studiraju u Austriji. Ovaj program razvoja i obrazovanja za talentovane studente iz regiona, sprovode Steiermärkische Sparkasse Bank i Univerzitet u Gracu, a podržava i Erste Bank AD Podgorica.

Najbolji kandidati osvojiće jednogodišnje stipendije na univerzitetima u Austriji, vrijedne do 9.000 eura, za studijsku godinu 2022/23.

Program će im pružiti priliku da steknu međunarodno radno iskustvo i omogućiti im dalje usavršavanje i lakši početak profesionalnog puta.

Više informacija u prilogu