srijeda, 10. februar 2016.

Stipendije Vlade Slovačke za akademsku 2016/2017. godinu

Obavještavamo zainteresovane kandidate o mogućnosti konkurisanja za stipendije koje Vlada Slovačke dodjeljuje u okviru Nacionalnog programa stipendija za podršku mobilnosti, namijenjenih studentima, doktorantima, univerzitetskim profesorima, istraživačima i umjetnicima, za  akademsku 2016/2017. godinu. Krajnji rok za podnošenje zahtjeva je 30. april 2016. godine do 16 časova. Više informacija moguće je naći u opširnijoj verziji ovog obavještenja, kao i u prilogu vijesti.

Ovaj stipendijski program Slovačke  Republike  osmišljen je kao podrška  mobilnosti za inostrane studente, visokoškolske pedagoge, istraživačke i umjetničke radnike, omogućavajući im boravak na slovačkim visokim školama i istraživačkim organizacijama.

Za pitanja u vezi sa Nacionalnim stipendijskim programom, načinom konkurisanja, kao i ostalim detaljima zainteresovani kandidati se mogu obratiti direktno administratoru, Lukáš Marcin-u,  na:  lukas.marcin@saia.sk