ponedjeljak, 21. oktobar 2019.

Studenti Fakulteta dizajna i multimediju - projekat snimanje filma "Duga"

Studenti Fakulteta dizajna i multimediju su bili uključeni u projekat snimanje filma "Duga", koji je vodio njihov profesor doc. dr Aleksandar Vujović.

"Duga" je film u kojem je kroz sjećanje glavnog junaka, poznatog italijanskog slikara Gaetana Grila, prikazan dogadjaj iz njegovog ranog djetinjsta, koji je odredio njegov životni poziv. Put, na koji naš glavni junak kreće sa ocem, kao dječak sa nepunih šest godina, na kojem doživljava nevjerovatan magični trenutak, učini da naš glavni junak, jako rano, pronađe umjetnika u sebi i usmjeri ga ka pozivu slikara, kojim je i postao i kojim se i danas vrlo uspješno bavi.

U pitanju je međunarodni trilateralni projekat koji kroz program CIRCE finansira Apulia Film Commission, projekat je podržan i od strane Filmskog centra Crne Gore.