četvrtak, 11. februar 2021.

Studenti UDG-a predstavljaju Crnu Goru Na 35. NATO Simulaciji Univerziteta svih država članica NATO

Studenti Univerziteta Donja Gorica predstavljaće Crnu Goru na 35. NATO simulaciji studenata univerziteta svih država članica NATO saveza.

Simulaciju organizuju Howard Univerzitet iz Vašingtona, Converse College koledž i Lemnitzer Center for NATO and European Studies Univerziteta u Kentu, u saradnji sa ambasadama NATO članica u Vašingtonu.

Simulacija će biti održana od 12. do 14. februara 2021. godine posredstvom ZOOM aplikacije.

Univerzitet Donja Gorica je jedini crnogorski univerzitet čiji studenti učestvuju na simulaciji, odnosno predstavljaju Crnu Goru, kao NATO članicu.

Zahvaljujemo našim studentima koji pripremaju svoje učešće i koji će predstavljati Crnu Goru na nastupajućoj simulaciju.

Više informacija o samoj simulaciji dostupni su na linku https://internationalmodelnato.org/. Simulacija se takođe može pratiti putem društvenih mreža, na zvaničnim nalozima Alijanse.