srijeda, 3. avgust 2022.

Studentkinja UDG predstavnica Crne Gore na CERN-ovoj ljetnjoj školi

Nakon apliciranja na konkursu koje je objavilo Ministarstvo prosvjete, kulture, nauke i sporta studentkinja UDG Aldijana Hodžić nominovana je kao jedna od tri predstavnika Crne Gore na ovogodišnjem programu ljetnje škole u vodećoj svjetskoj laboratoriji CERN-u. U sljedećem krugu CERN je izvršio selekciju aplikacija i od 2733 studenata izabrano je 200 koji će raditi na svojim projektima tokom boravka u različitim departmanima . Aldijana je trenutno angažovana na departmanu za građevinarstvo gdje se bavi projektima konstrukcije i rekonstrukcije objekata različitih namjena unutar područja CERN-a..

Aldijana se iz CERN-a studentima UDG-a obratila riječima:

"Moja poruka koju bih poslala svim studentima jeste da na pametan nacin iskoriste sve prilike o kojima jesmo pravovremeno obavješteni i koje će sjutra u ogromnoj mjeri doprinijeti formiranju prije svega njihove licnosti pa samim tim i buduce karijere. Sami benefit iskustava poput moga jesu olaksana adaptacija i veca produktivnost u radu internacionalnih timova, izrazeniji stepen tolerancije na sve tipove razlicitosti, bogatsvo upoznavanja razlicitih kultura i spoznaja da iako dolazimo iz teritorijalno male drzave mozemo u ogromnoj mjeri doprinijeti globalnoj , naucnoj sceni i biti rame uz rame sa studentima svjetski poznatih univerziteta."