utorak, 10. jun 2014.

Svečano potpisan Ugovor o naučnoistraživačkom grantu dodijeljenom od Ministarstva nauke Crne Gore

U ponedjeljak, 9. juna, na Univerzitetu Donja Gorica, održana je svečana ceremonija povodom potpisivanja Ugovora o dodjeli naučnoistraživačkog granta u vrijednosti od 337.000 eura Fakultetu za Politehniku, UDG, za realizaciju projekta „ProDe”. Grant je usmjeren na osnivanje prve Laboratorije za dizajn proizvoda, uključujući discipline kao što su grafički, modni i dizajn enterijera. Dodijeljen je od strane Ministarstva nauke Crne Gore, u okviru projekta finansiranog od kredita Svjetske banke, a Ugovor o naučnoistraživačkom grantu potpisale su ministarka nauke u Vladi Crne Gore, prof. dr Sanja Vlahović i dekan Fakulteta za Politehniku, prof. dr Sanja Ivanović.  Fakultet za Politehniku, UDG, je četvrta i poslednja naučnoistraživačka institucija koja je uspješno završila proces pregovora sa Ministarstvom nauke i Svjetskom bankom oko dobijanja naučnoistraživačkog granta, nakon što su to učinili Elektrotehnički i Biotehnički fakultet iz Podgorice i Fakultet za pomorstvo iz Kotora. Ovakav projekat predstavlja novinu u Crnoj Gori i ima za cilj podsticanje inovacija, na kojima treba da se bazira razvoj današnjeg društva. Ministarka nauke, prof. dr Sanja Vlahović, se zahvalila rektoru UDG-a, prof. dr Veselinu Vukotiću, na prepoznavanju napora da se ulaganjem u naučna istraživanja ostvaruje napredak u društvu. Dodala je da Univerzitet Donja Gorica prepoznaje težnju Ministarstva nauke da svoju politiku rada bazira na povećanju nivoa naučno-istraživačkih kapaciteta, pristupanju Crne Gore velikom Međunarodnom okviru za nauku, ali i spoju biznisa i nauke. Takođe, čestitala je Univerzitetu Donja Gorica „na prepoznavanju jednog od ključnih elemenata u našem društvu koji bi trebalo da predstavlja podstrijek za njegov razvoj, a to je da kreativnost, inovacije i mladost budu temelj naše budućnosti". Više informacija o ovoj svečanosti mogu se naći u prilogu.