ponedjeljak, 21. novembar 2016.

Tim studenata Univerziteta Donja Gorica plasirao se u drugi krug svjetskog takmičenja „P2P: Challenging Extremism”, koje se organizuje uz podršku Stejt Dipartmenta SAD.  Studenti UDG-a, koji jedini predstavljaju Crnu Goru u ovoj globalnoj inicijativi, bili su u konkurenciji od 175 timova, nakon čega su ostvarili pravo na raspolaganje budžetom od $2,000 kako bi sproveli kampanju u kojoj će se putem građanskog aktivizma i društvenih mreža suprotstaviti nasilnom ekstremizmu i radikalizmu. Tim sa UDG-a pod vođstvom prof. dr Nenada Vujadinovića, čine: Aleksandra Gačević (FIST, FMEFB), Filip Jovanovski (HS), Jovana Milović (FDM), Haris Bajramović (FDM), Bojana Maraš ( FU ) i Nikola Perović (FIST, PMB). Pozivaju se studenti Univerziteta da posjete i podijele Facebook stranicu kampanje pod nazivom „Progovori“ i time pomognu timu UDG-a da pobijedi na ovom takmičenju i dobije priliku da svoju kampanju predstavi u Vašingtonu D.C.