četvrtak, 12. oktobar 2017.

Toni Parsons na UDG

U ponedjeljak, 16. oktobra 2017. godine na UDG će biti održana Tribina na temu: Život i knjiga, na kojoj će gost-predavač biti Toni Parsons, jedan od najpoznatijih živih svjetskih pisaca. Toni Parson je rođen u siromašnoj porodici u londonskom East End-u. Sa dvadeset godina zaposlio se u fabrici za proizvodnju džina. Potom je postao muzički novinar. Životne nedaće su ga natjerale da napiše svoju prvu knjigu: Čovjek i dječak, koja je postala jedna od najčitanijih knjiga s kraja 20. i početka 21. vijeka. Danas je jedan od najomiljenijih pisaca na svijetu, a njegove knjige prevedene su na više od 50 jezika U okviru svoje posjete koju je organizovala izdavačka kuća Nova knjiga iz Podgorice, gospodin Parsons je odabrao da održi predavanje studentima UDG-a, što je još jedan dokaz međunarodnog imidža Univerziteta Donja Gorica. Tribina će biti organizovana u 14h u sali AS.