srijeda, 1. jun 2016.

Tri stipendije Univerziteta Kipra, studijska 2016/17. godina

Obavještavaju se potencijalni kandidati da Fakultet za ekonomiju i menadžment, Univerzitet Kipra, dodjeljuje 3 (tri) stipendije crnogorskim kandidatima, za akademsku 2016/2017. godinu, za MBA program, i to: 1 (jedna) stipendija koja pokriva 100% školarine 2 (dvije) stipendije koje pokrivaju 50% školarine Rok za prijavljivanje je 30. jun 2016. godine. Više informacija moguće je naći u opširnijoj verziji obavještenja.

Univerzitet Kipra rangiran je u top 200 univerziteta Evrope u 2016. godini, prema zadnjem rangiranju londonskog dnevnika „Times Higher Education“. Pomenuti MBA Program ima prestižnu EPAS akreditaciju od Evropske fondacije za razvoj menadžmenta (EFMD-European Foundation of Management Development).

Ovaj MBA program nudi jedinstveno iskustvo učenja, a nametnuo se kao prvi program u regionu koji stvara lidere sa vizijom u jednom dinamičnom globalnom okruženju. To je postignuto udruživanjem individualaca koji obećavaju i stimulirajućeg akademskog okruženja koje ohrabruje transformaciju ideja u poslovnu stvarnost.

Program promoviše razmjenu ideja kroz inovativne nastavne metode i najrazvijenije metodologije koje stvaraju indivudualce sposobne da promovišu nove poslovne paradigme. Cilj Programa je da omogući svojim učesnicima da postanu nosioci promjena i primjene novih ideja u svojim organizacijama i širem društvu.

Kriterijumi za dobijanje navedenih stipendija su:

• Da je kandidat državljanin Crne Gore,
  • Da kandidat posjeduje diplomu priznate akademske institucije, ili njen ekvivalent, kao i odličan uspjeh tokom studija,
  • Da kandidat ima tri godine radnog iskustva. Izuzetak mogu biti kandidati sa manje radnog iskustva, ali koji  mogu da pokažu značajan potencijal za liderstvo i koji su postigli veliki uspjeh tokom studija,
  • Dobro znanje engleskog jezika (TOEFL, IELTS ili GCE - ovo ne važi za kandidate koji imaju diplomu institucije gdje je engleski jezik govorni),
  • Dvije (2) preporuke akademika ili ljudi koji mogu da ocijene kandidatove potencijale da doprinesu ovom Programu,
  • Uspješan intervju sa Komisijom za prijem.

Zainteresovani kandidati treba da se prvo registruju online, kako bi dobili korisničko ime i lozinku i tako pristupili popunjavanju Aplikacionog formulara, na internet adresi www.mba.ucy.ac

Rok za prijavljivanje je 30. jun 2016. godine.

Za sve dodatne informacije o načinu apliciranja, dokumentaciji koju treba podnijeti, kao i o samom Programu, zainteresovani se mogu obratiti na:mba@ucy.ac.cyilinatelefon: +357 22 8936000