nedjelja, 2. maj 2021.

Tribina: gost Predrag Amidžić

U četvrtak, 6. maja, sa početkom u 12 sati, biće održana tribina. Na tribini će govoriti gospodin Predrag Amidžić, kojeg najbolje opisuju naredne riječi:

Visoko na nebu, duboko u moru i stabilno na tlu – ovo je Predrag Amidžić, regionalni generalni direktor Pernod Ricard Balkan i direktor Pernod Ricard Bugarska.

Tribina će biti održana uživo, u amfiteatru AS, ali zbog epidemioloških mjera, broj osoba u amfiteatru je ograničen. Pravo praćenja tribine iz amfiteatra imaće prvih 40 studenata i studentkinja koji pošalju mail na udg@udg.edu.me. Kako bi ovu veoma interesantnu tribinu mogli da prate svi studenti i studentkinje, zaposleni i zaposlene, obezbijeđen je prenos uživo preko našeg Youtube kanala (link za praćenje tribine).

Slijedi kratka biografija  našeg gosta:

Balkan, Južna Afrika, Malta, Kipar, menadžment, ekstremni sportovi, ljubav prema prirodi, strast prema ljudima, opuštena osoba.

Sve ovo su riječi koje opisuju Predraga Amidžića. On je menadžer u svjetskoj kompaniji, direktor biznis klastera koji obuhvata 9 zemalja u Evropi i vođa Pernod Ricard u Bugarskoj.

• Avgust 2000 - Predrag se pridružio Allied Domeckq kao izvršni direktor prodaje za Crnu Goru. Prije nego što se pridružio AD-u, radio je u različitim kompanijama kao što su Akkon Trading i Sarantis (obije Grčke kompanije) kao područni menadžer za Crnu Goru. Pored toga, djelimično je radio i kao predstavnik distributivne kompanije Master Foods.
  • Mart 2001 - unaprijeđen je u poziciju višeg izvršnog direktora prodaje, a nedugo zatim i u supervizora prodaje
  • Avgust 2002 – pored svoje uloge u Crnoj Gori, imenovan je i za područnog menadžera za Albaniju i Makedoniju
  • Septembar 2003 - Kipar je dodat u njegovu zonu odgovornosti, nakon čega je u januaru 2004. godine uključena i Malta.

Pernod Ricard je 2005 godine preuzeo Allied Domeck, a Predrag je nastavio da vrši istu ulogu u novoj organizaciji.

• 2008 - imenovan je za generalnog direktora kompanije Pernod Ricard Srbija i Crna Gora sa sjedištem u Beogradu, Srbiji.
  • Jul 2016 - imenovan je za generalnog direktora novostvorenog klastera Adriatics sa sjedištem u Beogradu, Srbiji.
  • Jul 2017 - imenovan je za regionalnog generalnog direktora, Istočna Afrika sa sjedištem u Nairobiju, Keniji.
  • Jul 2020 - imenovan je za regionalnog generalnog direktora za novoformirani klaster, Pernod Ricard Balkan, sa sjedištem u Sofiji, Bugarska.

Predrag je strastveni sportista, aktivni takmičar u padobranstvu, ronilac i skijaš. Oženjen i ponosan otac jedne ćerke.

“Mnogo je zajedničkog između ekstremnih sportova i menadžmenta” - tvrdi Predrag. – “A ljudi su najvrijednija imovina.”

Saznajte više 6. maja u 12:00 časova