srijeda, 19. jun 2019.

UDG postao član Asocijacije univerziteta Jadransko-jonske oblasti

Obavještavamo predavače, saradnike i studente da je Univerzitet Donja Gorica postao punopravan član Asocijacije univerziteta Jadransko-jonske oblasti UniAdrion.   UniAdrion predstavlja asocijaciju univerziteta i istraživačkih centara jadransko-jonskog područja, koja je osnovana 2000. godine u cilju stvaranja dugoročnog umrežavanja tih institucija, u okviru Jadransko-jonske inicijative.   Svrha UniAdrion-a je saradnja između univerziteta i istraživačkih centara s ciljem jačanja međunarodne suradnje i unapređenja kulture, nauke, obuke i istraživanja u državama Jadransko-Jonskog područja. Asocijacija broji oko 40 članova iz Albanije, Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Grčke, Italije, Crne Gore, Srbije i Slovenije.