srijeda, 3. jul 2013.

UDG Regionalne ljetne škole 2013

Univerzitet Donja Gorica, u saradnji sa TIKA – Turskom agencijom za međunarodnu saradnju i koordinaciju, ove godine organizuje dvije Regionalne ljetne škole na temu: ”Region i Turska”:

-        Regionalnu ljetnu školu „Statistika, demografija i globalni razvoj“, i
-        Regionalnu ljetnu školu „Tržište kapitala i finansijski sistem“.
Ljetne škole organizuju se na Cetinju u period 30.06 – 14.07. 2013. godine.

Regionalna ljetna škola „Statistika, demografija i globalni razvoj“ organizuje se uz podršku Instituta društvenih nauka, Beograd, Instituta za strateške studije i projekcije, Podgorica, i Centra za demografska i statistička istraživanja, Podgorica.

Regionalna ljetna škola „Tržište kapitala i finansijski sistem“ organizuje se uz podršku regulatornih institucija tržišta kapitala i centralnih banaka iz regiona.

Prvi čas održan je na Univerzitetu Donja Gorica. Uvodno predavanje održao je Prof. dr Veselin Vukotić, Rektor UDG.

Na otvaranju Ljetne škole polaznicima se se obratiti i:

-        Njegova Ekselencija g-din Mehmet Niyaz Tanilir, Izvanredni i opunomoćeni ambasador Republike Turske, i

-        Gospođa Leila Erdek, zamjenik koordinator, Tika Podgorica.

Regionalna ljetna škola namijenjena je studentima redovnih studija, kao i studentima specijalističkih i magistarskih studija zemalja Zapadnog Balkana i šire.

Školu pohađa 30 studenata iz 6 zemalja regiona koji dolaze sa 10 Univerziteta.

Fotografije sa otvaranja i prvog dana nastave možete pogledati u foto galeriji.