četvrtak, 3. jul 2014.

UDG Regionalne ljetnje škole

Univerzitet Donja Gorica treću godinu za redom organizuje dvije Ljetne škole: -        UDG regionalnu ljetnu školu „Finansije i statistika“, i -        Cetinjsku regionalnu ljetnu školu „Zdrava hrava, vino i kultura“. UDG regionalna ljetna škola „Finansije i statistika“ organizuje se u saradnji sa istraživačkim institucijama i regulatornim agencijama iz Crne Gore i regiona, dok  Cetinjska regionalna ljetnja škola „Zdrava hrava, vino i kultura“ organizuje se u saradnji sa istraživačkim institucijama i poljoprivrednim i prehrambenim proizvođačima.

Ljetne škole namijenjene su studentima II i III godine studija, kao i studentima specijalističkih i magistarskih studija.

UDG Regionalne ljetnje škole ove godine pohađa 23 studenta sa 13 univerziteta iz regiona. Revijalna predavanja na školama održali su Ministar poljoprivrede i ruralnog razvoja, dr Petar Ivanović, gradonačelnik Cetinja Alekasandar Bogdanović, poznati filmski režiser Branko Baletić, modni dizajner docent mr Aleksandar Nošpal i mnogi drugi.

Osim predavanja i praktičnih radionica, u okviru programa organizuju se posjete industrijama za proizvodnju i preradu mesa na Cetinju, kompanijama “Porto Montenegro” i “13. jul Plantaže”, Univerzitetu Donja Gorica kao i posjete kultrunim znamenitostima Cetinja i sportske aktivnosti.

Škole se održavaju na Cetinju, u periodu 30.06. – 10.07.2014. godine.