utorak, 12. april 2022.

Udruženje studenata primijenjene psihologije Axon - član EFPSA

Prije osam mjeseci Udruženje studenata primijenjene psihologije "Axon" preuzelo je prve korake ka ostvarivanju jednog od temeljnih ciljeva organizacije, a to je članstvo u Evropskoj federaciji udruženja studenata psihologije (EFPSA). Konačno, na Generalnoj skupštini Federacije održanoj 12. aprila 2022. godine, Milena Ratković Fehilly i Maša Saveljić, studentkinje druge godine smjera Primijenjena psihologija, imale su priliku da predstave dosadašnji rad USPP Axon, kao završnu aktivnost aplikacionog procesa. Zadovoljstvo nam je da objavimo da su članovi i članice EFPSA jednoglasno odlučili da prime Udruženje studenata primijenjene psihologije Axon kao članicu posmatrača, na period od godinu dana, dok će se o statusu punopravnog članstva glasati na sljedećoj Generalnoh skupštini. USPP Axon se za kratko vrijeme svog postojanja izdvojio dosljednim radom na promociji mentalnog zdravlja i posvećenošću edukaciji kolega sa Univerziteta Donja Gorica i šire, iz srodnih pomagačkih djelatnosti. Stoga smo izuzetno ponosni što se ukazala prilika da predstavljamo našu organizaciju, naš Univerzitet i konačno Crnu Goru na međunarodnom nivou. Povjerenje koje su nam kolege širom Evrope danas ukazali je dodatan podstrijek i velika odgovornost da nastavimo sa radom na promociji mentalnog zdravlja i psihološke djelatnosti u Crnoj Gori, organizaciji edukativnih sadržaja za studente - predavanja, treninzi, radionice i povezivanje sa srodnim institucijama i organizacijama.

EFPSA je osnovana 1987. godine kao neprofitna federacija studenata, na prvom Međunarodnom kongresu studenata psihologije u Portugalu. Predstavlja raznovrsnu mrežu studenata psihologije koja se trenutno sastoji od 32 organizacije članice i jedne organizacije posmatrača. Trenutno EFPSA organizuje jedanaest događaja širom Evrope. Pored toga, EFPSA vodi pet službi, EFPSA istraživački program (EFPSA RP), Inicijativu za društveni uticaj (SII), Kancelariju za obuku (TO), Studiranje i putovanja u inostranstvo (STA), kao i Žurnal evropskih studenata psihologije (JEPS). Sve u svemu, EFPSA se pozicionirala da studentima psihologije pruža jedinstvene i uzbudljive mogućnosti za akademski, profesionalni i lični razvoj. Vizija EFPSA je psihološki osviješćeno društvo u kome se umanjuju zablude kako bi se poboljšalo opšte blagostanje.

Udruženje studenata primijenjene psihologije "Axon"