četvrtak, 27. maj 2021.

Uspjeh naših studenata na preduzetničkom takmičenju POPRI Youth

Studenti Univerziteta Donja Gorica Darko Savović i Milutin Jovanović su svojili drugi mjesto na online evropskom studentskom preduzetničkom takmičenju POPRI youth, organizovanog od strane Primorskog tehnološkog parka iz Slovenije. POPRI Youth je međunarodno takmičenje koje je okupilo najbolje ideje iz 7 evropskih država, a na kojem je do sada predstavljeno više od 1300 ideja. Na ovom događaju učestvovali su kao nacionalni predstavnici Crne Gore.

Kolege su, nakon uspješnog učešća na Berzi preduzetničkih ideja, predstavili svoj preduzetnički poduhvat „Voćaka“ i pred evropskom publikom i tročlanim žirijem. U konkureciji studenata iz Italije, Slovenije, Srbije, Sjeverne Makedonije, Bosne Hercegovine i Albanije zavrijedili su drugo mjesto, koje im omogućava učešće na PODIM startup konferenciji, jednom od najvećih događaja ovog tipa u Srednjoj i Istočnoj Evropi koji svake godine okuplja gotovo 50 evropskih kompanija i investitora. Uz različit sadržaj ove konferencije, kolege će imati priliku da odslušaju interaktivne webinare, predstave svoju ideju pred drugim učesnicima i da se upoznaju sa investitorima koji će takođe biti prisutni online

.

Druga najbolje kotirana ideja na Berzi preduzetničkih ideja, kao i druge mjesto na ovom međunarodnom takmičenju dolazi kao plod Darkovog i Milutinovog rada u sklopu Preduzetničkog Gnijezda, kroz koje su dobili krucijalne savjete u početnoj razradi „Voćake“ i pomoć u vizualizacije dijela njihovog materijala.