srijeda, 16. oktobar 2019.

Uspjeh studenata Fakulteta za dizajn i multimediju

U finalu internacionalnog takmičenja European Fashion Design Talent Competition, održanog 11. oktobra 2019. nagradu za najboljeg mladog internacionalnog dizajnera odnijela je studentkinja Fakulteta za dizajn i multimediju, studijski program Modni dizajn, Kristina Mitrović.

U finalu se, pored Kristine Mitrović, predstavilo još dvoje studenata Univerziteta Donja Gorica, Ana Raičević (II godina) i Pavle Garčević (III godina).

Svo troje pomenutih studenata je uspješno predstavilo svoje kolekcije pred publikom i internacionalnim žirijem, a sve u okviru ove takmičarske platforme i najveće regionalne modne manifestacije Serbian Fashion Week.

Ovo takmičenje već godinama okuplja dizajnere iz Evrope ali i Azije, a u polufinalu održanom u Aprilu ove godine je bilo sedam studenata sa Modnog dizajna UDG-a, i na kraju troje finalista što ovaj uspjeh za UDG čini još značajanijim, jer je ovo prvo učešće studenata iz Crne Gore.