utorak, 22. februar 2022.

USSP ,,AXON": Uloga Psihologije U Budućem Razvoju Tehnologija Vještačke Inteligencije".

Udruženje studenata primijenjene psihologije "Axon" u ljetnjem semestru organizuje seriju od tri multidisciplinarna predavanja pod nazivom "Era vještačke inteligencije".
Tim povodom, u petak, 25. februara, u 16h, putem Zoom platforme, profesor dr Danko Nikolić, sa Instituta za napredne studije u Frankfurtu, održaće predavanje na temu "Uloga psihologije u budućem razvoju tehnologija vještačke inteligencije".

Profesor Nikolić je stručnjak za istraživanje mozga i vještačku inteligenciju. Proveo je brojne godine vodeći laboratoriju za elektrofiziologiju pri Max Planck institutu za istraživanje mozga. Bavi se i razvijanjem komercijalnih rješenja iz vještačke inteligencije, gdje kao dio obaveza vodi Data Science grupu. Studirao je psihologiju i građevinu u Zagrebu. Doktorat je odbranio na temu kognitivnih nauka, na Univerzitetu Oklahoma, SAD.

Pozivamo sve studente zainteresovane za oblast vještačke inteligencije, koji žele da prisustvuju predavanju da popune sljedeći formular:

Zoom link će zainteresovanim studentima biti poslat putem e-maila.