nedjelja, 10. novembar 2019.

Važno obavještenje za studente koji učestvuju u ceremoniji dodjele diploma

ČITANJE OVE VIJESTI JE OBAVEZNO ZA SVE STUDENTE KOJI PRIMAJU DIPLOMU NA SVEČANOJ CEREMONIJI 11.11.2019. MOLIMO STUDENTE DA PAŽLJIVO PROČITAJU OBAVJEŠTENJE.

Na kraju ove vijesti možete naći tekst himne. Molimo Vas da naučite riječi, zbog zajedničkog izvođenja himne na kraju ceremonije.

Takođe, molimo Vas da obavijestite svoje goste (jedan student može pozvati  dva  gosta) da dođu ranije, jer nakon 11 sati više neće biti moguće da se uđe. Dodatno, molimo Vas da im skrenete pažnju da je u to vrijeme velika gužva na putu zbog radova na bulevaru u Donjoj Gorici.

Podsjećamo Vas da je u ponedjeljak, 11.11. potrebno da dođete na UDG u 8:00, kada počinje podjela toga, i neophodno je da studenti donesu LK ili neki drugi identifikacioni dokument, kako bi mogli da preuzmu togu (toge se preuzimaju u Biblioteci). Nakon preuzimanja toga, studenti idu u Galeriju UDG (prizemlje), ukoliko diplomu primaju u amfiteatru AP, odnosno ostaju u Biblioteci ukoliko diplomu primaju u AS, gdje se spremaju i čekaju prozivku. Studenti koji to još uvijek nijesu uradili, potrebno je da uplate 20 eura za izradu diplome, i pokažu dokaz o uplati prilikom preuzimanja toge.

Generalna proba počinje u 9:00, što znači da će prozivka početi 15 minuta ranije. Student koji u 8:45 nije spreman i na svom mjestu u koloni, ne može prisustvovati svečanoj ceremoniji dodjele diploma.Diplome svih studenata koji su na spisku a nijesu prisutni na ovoj prozivci će biti odmah sklonjene, i studenti će moći da ih podignu u Studentskoj službi, nakon 15. novembra.

UDG himna

Kad matura jednom prođe,

Vrijeme za studije dođe,

Najbolje što možeš ti

Za sebe učiniti                                                                   2 puta

Da dođeš na UDG

Narandžasta naša boja

UDG je ljubav moja

Sa Lovćena slavu pij

I studiraj UDG                                                          2 puta

Za budućnost ne brini (2 put: Svoje snove ostvari)

Prepjev pjesme:

Hej teacher, this is our song!

Rep dio:

Solo: I bi sto bi!

Svi: A što bi?

Solo: Ja upisah UDG!

Srećan život tu se živi,

Snovi nisu više sivi

Tu postaješ samo svoj                                                        2 puta

Jednog dana druže moj

Čitav svijet će biti tvoj

Narandžasta naša boja

UDG je ljubav moja

Sa Lovćena slavu pij