ponedjeljak, 6. januar 2020.

Božićne rasprave 2020

Bozicne Rasprave 2020

Shodno tradiciji, Božićne rasprave su održane 6. januara u 21 sat. Gosti Božićnih rasprava su bili: Dušan Janjić, Institut za etničke odnose, Beograd; Robert Mikac, Fakultet političkih znanosti u Zagrebu; Boro Vučinić, Ambasador Crne Gore u Hrvatskoj; Dejan Miletić, Centar za proučavanje globalizacije, Beograd i Miloš Perović, Alfa centar, Nikšić.

Glavna poruka Božićnih rasprava je da se Evropska unija nalazi u krizi, ali da ideja Evrope nije. Ono što je, takođe, u govoru Rektora istaknuto kao jedna od ključnih poruka je da platforma za uspješnu integraciju nikada nije ekonomija, već je kultura i obrazovanje.

Svi učesnici Božićnih rasprava su se saglasili da je Crna Gora lider u pregovaračkom procesu i nije nerealno da će do 2025. godine završilti proces pregovora i kvalifikovati se za članstvo.

Božićne rasprave su, kako tradicionalni običaj nalaže, nastavljene uz druženje u Studentskom klubu.

Prilog možete pogledati na sledećem linku: http://rtcg.me/upload/boxFileData/2020/01/7/363209/Rastoder.mp4