četvrtak, 9. maj 2019.

IX Međunarodna berza preduzetničkih ideja

Priliku da svoje ideje predstave prisutnima su imali vlasnici najboljih 10 ideja, koji su predstavljeni u posebnom dijelu knjige.

Deset najboljih biznis ideja koji su predstavljene publici su: Anđela Vukašević – Design & Shine, Vuk Strugar – Part of us, Eldin Kurpejović – You want me – You goat me! ,Darko Savović – ReFOODcycler, Strahinja Jakić – Smart Voice Switch, Marina Filipović –Pametna kutija za ljekove, Anđelko Milić – Smart Locks, Arijan Liharević – E-torba, Armin Bošnjak – Ministry of 3D, Almedin Beganovič – Atlas.

Ove godine je prijavljeno preko 95 ideja. S obzirom na veliki broj prijava, menadžment tim Berze Preduzetničkih Ideja je odlučio da se pored najboljih 10 ideja (TOP 10) koje su vlasnici prezentovali, odredi A Lista (15 ideja) i B lista (15 ideja) koje su se takođe našle u IX izdanju Knjige Ideja.

Nakon prezentacije koja je održana pred punim amfiteatrom, organizovana je kotacija biznis ideja u okviru koje su kompanije imale priliku da podrže ideje. Predstavnici tražnje bili su: “Zetagradnja”, “Voli”, “Goranović”, “Franca”, “Čelebić”, “Azmont”, “Plantaže 13. Jul”, “IRF Crne Gore”, “Cungu&Co”, “Nimont”, “Krušo”, “Glavni Grad – Sekretarijat za razvoj preduzetništva”, “PLC Morača”, “Komija za tržište kapitala”, “Zavod za statistiku Crne Gore Monstat”, “Montenegro Biznis Alijansa”, “KD Group – Slovenia”, “Com Trade”, “Institut za preduzetništvo i ekonomski razvoj”, “Nova banka”, “MEBAN”, “Opština Bar”, “E3 consulting”, “Univerzitet Donja Gorica”, “Studentski Biznis Centar”.

Najveću podršku je dobila ideja Smart Voice Switch Stahinje Jakića, za koju je kompanija “Zetagradnja” izdvojila 1. 900 eura.