utorak, 10. novembar 2015.

Izložba radova studenata FDM

U okviru proslave Dana Univerziteta, otvorena je izložba radova studenata Fakulteta za dizajn i multimediju kojom je dominirala kreativna, inovativna atmosfera, kao i strvaralački duh.

Veliki broj umjetnika, ali i ljudi iz dijela biznisa, posebno dizajnerskog, došao je da podrži studente i rezultate njihovog rada. Ono što izložbu čini još zanimljivom jeste to što su određenim studentima ukazane i neke poslovne prilike. Na otvaranju izložbe, mr doc. Laze Tripkov je rekao: “Ovo su rezultati kreativnog truda studenata Fakulteta za dizajn i multimediju koji ujedno demonstriraju ozbiljan stav prema problemima kao što su vizuelne komunikacije, primjenjena umjetnost i atributi likovnog izražaja”.

Demonstirirali smo spremnost da obrađujemo socijalne teme, komercijalne aspekte tržšta, društvene potrebe koje stavljamo u kontekst današnjice kao autori individualci, kako bismo stvorili bolje okruženje i osnovu za bolji razvoj dizajna u Crnoj Gori”.