srijeda, 4. novembar 2015.

Na FIST-u održano predavanje na temu: IT rješenja za zdravstvo

Siniša Košćina,  Zamjenik izvršnog direktora sektora zdravstva i predavač na Fakultetu elektronike i računarstva u Zagrebu je održao predavanje na temu – IT rješenja za zdravstvo. U toku predavanja gospodin Košćina je predstavio softver eZdravlje koji je razvila kompanija IN2 u Hrvatskoj, a koji se implementira u gotovo svim državama regiona i nekim od zemalalja EU. Za ovaj projekat kompanija IN2 je dobila Microsoftovu nagradu za najbolje poslovno rješenje 2013.godine u Svijetu.

Kompanija IN2 je jedan od regionalnih lidera u razvoju softvera i zapošljava 550 developera, koji razvijaju projekte u oblasti zdravstva, javne uprave, telekomunikacija, geografskih informacionih sistema, poslovnih rješenja...

Predavanje gospodina Košćine je organizovano u okviru saradnje Fakulteta za informacione sisteme i tehnologije UDG i kompanije IN2.