srijeda, 18. maj 2022.

Gostujuća predavanja saradnice u nastavi sa Fakulteta za politehniku na Univerzitetu KU Linz

Posredstvom ERASMUS+ saradnje između Univerziteta Donja Gorica i austrijskog Univerziteta KU Linz, saradnica u nastavi na Fakultetu za politehniku mr Bojana Sterniša je u periodu od 25-29. aprila 2022. godine održala gostujuća predavanja na Univerzitetu KU Linz. Na departmanu za istoriju i teoriju arhitekture održala je predavanja i diskusione vježbe na seminarima: „Building culture: Architecture and Living“ na postdiplomskim studijama, za studente završne godine, i „Practice in Art/Architecture Description“ na osnovnim studijama. Tema predavanja za studente magistarskih studija i sve zainteresovane na Univerzitetu bila je „DECODING MONTENEGRO: Architectural Contemporary Tendencies in the Capital Podgorica with a Retrospective Postwar Hinterland“.

U prilogu obavještenja možete naći više informacija o održanom predavanju.