ponedjeljak, 20. septembar 2021.

KURS „OSNOVNA PRAVILA CYBER HIGIJENE“

Univerzitet Donja Gorica potpisao je ugovor o saradnji sa internacionalnom organizacijom sa preko 25 godina iskustva u oblasti bezbijednosti, održivosti i tehnološkog preduzetništva - CRDF Global.

Kao proizvod saradnje dvije institucije, studenti Univerziteta Donja Gorica dobili su priliku da se prijave za kurs digitalne higijene – „OSNOVNA PRAVILA CYBER HIGIJENE“.

Kurs je informativnog karaktera, sastoji se od 10 petominutnih animiranih video modula koji na interesantan način obrađuju:

• Najčešće greške korisnika
  • Bezbjedno korištenje mobilnih telefona
  • Bezbjedno korištenje računara
  • Bezbjedno korištenje elektronske pošte
  • Bezbjedno korištenje interneta
  • Bezbijednost na društvenim mrežama
  • Vrste štetnih softvera i kako se od njih odbraniti
  • Lažne vijesti
  • Osnovna pravila zaštite podataka

Kurs je potpuno besplatan, a polaganjem kratkog testa nakon odgledanih modula studenti dobijaju sertifikat koji može služiti i kao komparativna prednost na tržištu rada.

Prijavljivanje se vrši putem linka: cybereducation.org a kurs je dostupan i na Crnogorskom jeziku.

Kratko uputstvo nalazi se u prilogu.

Pitanja i nedoumice možete riješiti putem maila: luka.lakovic@udg.edu.me